Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Wrz 04

Traktaty polsko - amerykańskie w XX i XXI w.

Rząd USA opublikował wykaz wszystkich traktatów i umów międzynarodowych, jakie ma zawartena dzień 1 stycznia 2009 roku z innymi krajami.

Po skonfrontowaniu tego wykazu z Internetową Bazą Traktatów MZS powstał (poglądowy) wykaz obecnie obowiązujących umów polsko - amerykańskich, które przedstawiamy poniżej:

Więcej…
Sie 27

„Stosunki polsko-amerykańskie u progu XXI wieku” - wykład Ministra Włodzimierza Cimoszewicza na Uniwersytecie Jagiellońskim podczas uroczystości 75-lecia Fundacji Kościuszkowskiej.

Magnificencjo, Szanowny Panie Prezesie, Panie Ministrze, Ekscelencjo, Szanowni Państwo,

Dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość celebrującą ogromne zasługi Fundacji dla środowiska naukowego Polski i Stanów Zjednoczonych. Szczególnie serdecznie pragnę wyrazić uznanie dla jej prezesa pana Josepha Gore’a, którego ponad 30-letnia działalność na rzecz Fundacji i jej rozwoju przyczyniła się do zajęcia przez nią czołowego miejsca wśród ośrodków promujących polską kulturę i naukę w Stanach Zjednoczonych i na świecie.
Więcej…
Maj 29

Deklaracja w sprawie współpracy strategicznej między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki

Rzeczpospolitą Polską oraz Stany Zjednoczone Ameryki łączy wspólna historia bliskich więzi między naszymi narodami i wspólnie wyznawanych wartości, a także przywiązanie do demokracji, ścisłe stosunki w dziedzinie obronności oraz gotowość do przeciwstawiania się wspólnym zagrożeniom i niebezpieczeństwom.
Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>