Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Ambasadorowie
Mar 12

Wypowiedź ambasadora Lee Feinsteina z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Ósmego marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku przypada również 15. rocznica zorganizowanej w Pekinie IV Światowej Konferencji ONZ w Sprawie Kobiet. Przed piętnastu laty 189 państw podpisało Platformę Działania, która potwierdziła potrzebę pracy na rzecz zapewnienia równości w dostępie kobiet do oświaty, służby zdrowia, pracy, instytucji kredytowych oraz w innych obszarach. W dokumencie tym podkreślono także konieczność zapewnienia pełnego uczestnictwa kobiet w życiu gospodarczym i politycznym ich ojczystych krajów oraz zagwarantowania kobietom prawa do życia wolnego od przemocy. Na tej właśnie konferencji Hillary Rodham Clinton, wówczas jako pierwsza dama, oświadczyła: Prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka.

 

Więcej…
Wrz 29

Ambasador Lee Feinstein

Lee Feinstein jest doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie międzynarodowym, ekspertem do spraw bezpieczeństwa narodowego, polityki zagranicznej oraz instytucji międzynarodowych.

Więcej…
Sie 31

Ambasador USA: Trudno przebić Tatry (fragment wywiadu)

NEWSWEEK: Jaki odniósł pan największy sukces, a jaką największą porażkę jako ambasador USA w Polsce?

VICTOR ASHE: Ważne było nadawanie ludzkiej twarzy Stanom Zjednoczonym. Przez ostatnie ponad pięć lat starałem się co miesiąc wyjeżdżać z Warszawy w różne regiony, by spotykać się z lokalnymi władzami. Odwiedziłem 185 miast, miasteczek i gmin. Polska to różnorodny naród o fascynującej historii. Dzięki temu byłem lepszym ambasadorem.

Więcej…
Sie 31

Victor Ashe dla tv.rp.pl (fragment wywiadu)

Piotr Gillert: Witam wszystkich. Naszym gościem jest dziś ambasador USA w Polsce pan Victor Ashe.

Victor Ashe: Cieszę się, że mogę tu z państwem być.

 

Więcej…
Lip 19

Lee Feinstein - sylwetka

Lee Feinstein mianowany przez prezydenta Baracka Obamę na nowego ambasadora USA w Polsce, to prawnik specjalizujący się w kwestiach poliyki bezpieczeństwa międzynarodowego.
Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>