Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Ekologia
Kwi 17

II Krajowe Forum Spalania Biomasy, 18 - 19 kwietnia, AGH - Kraków

II Krajowe Forum Spalania Biomasy odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2012 r. w Krakowie. Gospodarzem Honorowym tegorocznej edycji jest  Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica. Dzięki uprzejmości jego Magnificencji Rektora Prof. Antoniego Tajdusia, Forum zagości w Auli Głównej Uczelni. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Podsekretarz Stanu Główny Konserwator Przyrody Pan Minister Janusz Zaleski oraz Politechnika Opolska, Politechnika Częstochowska, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Szwedzko – Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki, Niemiecka Agencja Zasobów Odnawialnych, EURELECTRIC - Union of the Electricity Industry.  Partnerem technologicznym Forum została firma FP Engineering.

Więcej…
Paź 28

Tony śmieci zmierzają ku wybrzeżom USA

http://www.geog.ucsb.edu/img/news/2011/Debris_Pacific.jpgŚmieci, które zostały zmyte podczas marcowego tsunami z północno-wschodniego wybrzeża Japonii, czyli około 20 milionów ton odpadów zmierza w kierunku zachodniego wybrzeża USA i wysp w tym regionie Pacyfiku – informuje tygodnik „The Times”.

Więcej…
Paź 28

Ostatnie konsultacje ministerialne przed Durbanem

http://www.cop17-cmp7durban.com/images/logo.jpgMinister Środowiska Andrzej Kraszewski uczestniczył w dniach 20-21 października br. w Nieformalnych Konsultacjach Ministerialnych (tzw. Pre-COP) w sprawie zmian klimatu w Kapsztadzie (RPA). Już za nieco ponad miesiąc rozpoczną się obrady Konferencji Klimatycznej ONZ COP17 w Durbanie w RPA (28 listopada - 9 grudnia 2011 r.).

Więcej…
Paź 20

Globalna walka z pustynnieniem

http://www.unccd.int/cop/cop10/images/logo-small.jpgWiedza o globalnych zagrożeniach wynikających z degradacji urodzajnych gleb, pustynnienia i suszy zwiększyła się znacząco w ciągu ostatnich lat. O tym jak w krajach dotkniętych suszami lub pustynnieniem łagodzić szkodliwe skutki tych problemów dyskutowali w Azji przedstawiciele państw członkowskich UE, Europy Środkowej i Wschodniej, członkowie organizacji społecznych oraz naukowcy.

Więcej…
Paź 16

Gospodarcza zmiana barw

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267448_250344314980560_215269391821386_1196398_3220313_n.jpgZ „szarej”, tradycyjnej, na „zieloną”, zrównoważoną – musi zmienić się globalna gospodarka. W jaki sposób? Każdy kraj musi w zależności od swojej specyfiki zadecydować o konkretnej ścieżce jej realizacji – podkreślał Sha Zukang, podsekretarz generalny ONZ, sekretarz generalny Konferencji ONZ nt. zrównoważonego rozwoju (Rio+20), który był gościem konferencji Ministerstwa Środowiska na temat zielonej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. Na zaproszenie ministra środowiska, Andrzeja Kraszewskiego w Warszawie politycy i eksperci z m.in. z krajów UE, Chin, Japonii, RPA, Indii, Rosji, USA i Brazylii pokazywali przykłady skutecznych z ich punktu widzenia narzędzi do zielonego rozwoju świata i w konsekwencji globalnej walki z ubóstwem.

Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>