Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Ekonomia
Maj 16

Śniadanie robocze w rezydencji ambasadora przed szczytem biznesowym

http://photos.state.gov/galleries/poland/5/may_2012/LEH_4451credit.jpgW dn. 15 maja ambasador Feinstein wydał w swej rezydencji śniadanie dla przedstawicieli Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Więcej…
Maj 01

Asystent sekretarza handlu USA odwiedził Warszawę w ramach przygotowań do szczytu biznesowego

http://photos.state.gov/galleries/poland/5/april_2012/trade220.jpgMichael C. Camuñez, asystent sekretarza handlu (ds. dostępu do rynku i zgodności uregulowań prawnych) w wydziale handlu międzynarodowego w Departamencie Handlu, przebywał 27 kwietnia w Warszawie w ramach konsultacji ze swymi odpowiednikami w rządzie polskim oraz przedstawicielami kręgów biznesowych. Wizyta była związana z zaplanowanym na 20 czerwca Polsko-Amerykańskim Szczytem Biznesowym. Delegacji USA na szczyt będzie przewodniczył sekretarz handlu John Bryson.

Więcej…
Kwi 15

Konferencja "Wielki Kryzys 2.0 Czy stoimy na krawędzi?"

W imieniu Samorządu Studentów Centrum Europejskiego UW i Koła Naukowego "Europa Nova" serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji

Wielki Kryzys 2.0 Czy stoimy na krawędzi?,

Więcej…
Kwi 15

34. Tydzień Gospodarczy w Poznaniu

Korporacja Akademicka Hermesia zaprasza do wzięcia udziału w 34. Tygodniu Gospodarczym, odbywającym się w dniach 16-20 kwietnia 2012 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Więcej…
Kwi 12

Trampolina z USA czeka na polskie firmy

http://e-pulsbiznesu.pl/data/uploads/PulsBiznesulogo.jpgSpołeczna misja amerykańskiego funduszu Endeavor daje 5 mld USD przychodów rocznie. Teraz buduje przyczółek nad Wisłą.

Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>