Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Nov 03

Sprzedaż ITI: faworytów brak, trwają rozmowy z wieloma stronami

Warszawa- W rozmowach na temat zakupu grupy ITI Holdings SA nie pojawił się preferowany nabywca 56% udziałów w stacji TVN SA (TVN.WA), trwają rozmowy z wieloma zainteresowanymi stronami- powiedział w czwartek dyrektor generalny ITI Wojciech Kostrzewa.

W lipcu przedstawiciele koncernu ITI stwierdzili, że rozważają sprzedaż całości udziałów
w TVN.

„Ostatecznym czynnikiem decydującym o wyborze nabywcy, będzie cena,”- dodał Kostrzewa.

Wcześniej w czwartek, dziennik Puls Bizensu powołując się na anonimowe źródła donosił, że faworytami do zakupu TVN są koncerny medialne Time Warner Inc. (TWX) oraz Vivendi (VIV.FR). Według gazety, do grona potencjalnych nabywców nie zalicza się Bertelsmann AS, lecz prywatni inwestorzy poszukują strategicznych partnerów do zakupu TVN i podziału firm należących do nadawcy.

Późnym sierpniem dyrektor generalny Vivendi Jean-Bernard Levy powiedział, że jego firma poszukuje małych i średnich zakupów, które wzmocniły by jej obecność na rynkach wschodzących. Nie skomentował on sugestii jakoby jego grupa była zainteresowana zakupem TVN. „Nigdy nie komentujemy plotek,”- stwierdził Levy, dodając jednocześnie, że „bardzo uważnie” śledzi wydarzenia w Polsce, gdzie prowadzi już swoje interesy.

Za: http://www.foxbusiness.com/industries/2011/09/22/polands-iti-no-frontrunners-for-tvn-yet-in-talks-with-many-parties/

Tłumaczenie: Bartłomiej Sokół


Autor: Bartłomiej Sokół
Drukuj PDF

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>