Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Energia
Mar 12

O gazie łupkowym w Waszyngtonie

Piotr Woźniak podsekretarz stanu w ministerstwie srodowiska, Główny Geolog Kraju przebywał 9 marca z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie wziął udział m.in. w kolejnej rundzie Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego.

Więcej…
Paź 28

Pierwszy odwiert w gminie Wierzbica

Dotora Awiorko//Fotorzepa//Orlen, http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/16958_pierwszy_odwiert_w_gminie_wierzbica.htmlHenryk Jacek Jezierski, podsekretarz stanu w MŚ, Główny Geolog Kraju wziął udział w uroczystościach uruchomienia pierwszego odwiertu poszukiwawczego złóż gazu łupkowego na terenie gminy Wierzbica w miejscowości Syczyn. Rozpoczynający się dziś etap prac przez spółkę ORLEN Upstream, wchodzącą w skład koncernu PKN Orlen zakłada wykonanie próbnego odwiertu na głębokość 3000 metrów.
Więcej…
Paź 24

BP wznawia odwierty w Zatoce Meksykańskiej

http://www.ccdy.cn/wenhuabolan/attachement/jpg/site2/20110503/002186f8054c0f29a5a708.jpgNaftowy gigant BP wznawia odwiert ropy w Zatoce Meksykańskiej. Po 18 miesiącach od olbrzymiego wycieku ropy do Zatoki, zezwolenie na produkcję ropy z nowych złóż wydały władze USA.

Więcej…
Wrz 23

Polskie “nie” dla ogólnoeuropejskiej regulacji sektora gazu łupkowego

http://files.gadu-gadu.pl/donald-tusk-7f461b93e34c422cfb7c45e7f3809dd821ba7c04.jpgPoszukiwanie i produkcja węglowodorów, także tych pochodzących z niekonwencjonalnych źródeł są wystarczająco uregulowane. Traktat Lizboński nie przewiduje ogólnoeuropejskich regulacji tego sektora - stwierdziło w wydanym w poniedziałek oświadczeniu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

Więcej…
Wrz 18

Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w Polsce możliwe już w 2014 r.

Szef rządu odwiedził platformę wiertniczą gazu łupkowego w miejscowości Lubocino na Pomorzu, gdzie sukcesem zakończył się zabieg tzw. hydraulicznego szczelinowania, w efekcie którego w odwiercie pojawił się gaz.
Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>