Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Energia
Sie 10

Gaz łupkowy jako szansa na rozwój współpracy energetycznej Polski i USA

(cc) sirdle

Pozyskiwanie gazu ziemnego z łupków jest stosunkowo nową formą wydobywania tego surowca. Komercyjne wydobycie jest realizowane dopiero od kilku lat, jednak z tym sposobem pozyskiwania gazu wiąże się bardzo duże nadzieje.

 

Więcej…
Maj 20

Konferencja o gazie łupkowym

Ambasada USA i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zorganizowały 18 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie konferencję pt.: „Gaz łupkowy – optymalne wykorzystanie nowego źródła energii w Europie”. Konferencję otworzyli ambasador USA w Polsce Lee Feinstein i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Więcej…
Kwi 11

Chemia dla przyszłości energetyki jądrowej

Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska wzięła udział w konferencji poświęconej badaniom naukowym w dziedzinie chemii, służącym rozwojowi energetyki jądrowej. Debata o osiągnięciach sektora została zorganizowana 5 kwietnia 2011 r. w Corum w Montpellier.

Więcej…
Kwi 11

USA stawia na ekologiczną energię

O uniezależnieniu się USA od ropy oraz zawodach przyszłości rozmawiał prezydent Obama z pracownikami elektrowni wiatrowej w Fairless Hills 6 kwietnia.

Więcej…
Kwi 11

Według raportu agencji rządu USA zasoby gazu łupkowego w Polsce mogą sięgać 5,3 bilionów m3

Źródło: U.S. Energy Information Administration na podstaŹródło: U.S. Energy Information Administration na podstawie danych Advanced Resources International, Inc. wie danych Advanced Resources International, Inc. Agencja Infromacji ds. Energii (EIA) amerykańskiego Departamentu Energii wydała 5 kwietnia 2011 raport oceniający zasoby gazu łupkowego w 48 miejscach występowania gazu łupkowego w 32 krajach świata. Według raportu:

Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>