Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Energia
Mar 11

Tusk zaproszony przez Obamę na szczyt nuklearny

Barack Obama zaprosił premiera Donalda Tuska na szczyt dotyczący rozbrojenia nuklearnego, który będzie miał miejsce 12 i 13 kwietnia w Waszyngtonie.

Więcej…
Lut 11

Rozmawiamy o perspektywach wzajemnej współpracy - minister W. Stasiak w USA

minister władysław stasiak

Szef Kancelarii Prezydenta RP Władysław Stasiak przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Spotkał się we wtorek w Waszyngtonie z dyrektor wydziału europejskiego w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu Elizabeth Sherwood-Randall. Rozmawiał także z ekspertami do spraw polityki zagranicznej w czołowych waszyngtońskich think-tankach: Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) oraz konserwatywnej fundacji Heritage.

Więcej…
Gru 16

Obama zachęca: Oszczędzaj energię

Prezydent USA naciska na Kongres, aby wprowadzić tymczasowe dofinansowania, umożliwiające zmniejszenie poboru energii w domach.

Więcej…
Lis 16

Spotkanie ze specjalnym wysłannikiem USA ds. energetyki w Euroazji

www.prezydent.plW dniach 13-14 listopada br. gościł z wizytą w Warszawie specjalny wysłannik USA ds. energetyki w Euroazji Richard Morningstar. Celem jego wizyty w Polsce było omówienie dalszej współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie energetyki i bezpieczeństwa energetycznego.
Więcej…
Wrz 11

Polska i Stany Zjednoczone podpisały umowę o współpracy w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu materiałów i technologii nuklearnych

Dnia 11 września, 2009 roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Ambasador USA w Polsce Victor Ashe i podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Hanna Trojanowska, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej podpisali „Umowę o współpracy w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu materiałów i technologii nuklearnych.” Umowa stanowi podstawę prawną do działań w Polsce National Nuclear Security Administration wchodzącej w skład amerykańskiego Departamentu Energetyki.
Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>