Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Energia
Paź 05

Polska i USA podpisały porozumienie o bezpieczeństwie jądrowym

Dnia 22 września amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) i polska Państwowa Agencja Atomistyki (PAA) podpisały porozumienie o bezpieczeństwie jądrowym podczas 54. konferencji generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu.
Więcej…
Sie 30

Polska w I klasie ligi gazu łupkowego

W dniach 23-24 sierpnia br. odbyła się w Waszyngtonie 1. wielostronna konferencja Globalnej Inicjatywy na rzecz Gazu Łupkowego (GSGI), zorganizowana przez koordynatora ds. międzynarodowej energetyki Davida L. Goldwyna z Deparatmentu Stanu. Przedstawiciele z Polski oraz szesnastu innych krajów obradowali na temat znaczenia gazu łupkowego jako paliwa, którego stosowanie może się przyczynić do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i rozwój gospodarczy na miarę XXI wieku.

Więcej…
Lip 25

Przedstawiciel Amerykańskiej Komisji Energetyki Jądrowej odwiedził Polskę

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/US-NuclearRegulatoryCommission-Logo.svg/720px-US-NuclearRegulatoryCommission-Logo.svg.pngDanielle Emche z Amerykańskiej Komisji Energetyki Jądrowej (NRC) gościła w Polsce od 7 do 10 lipca, aby omówić polsko-amerykańską współpracę dotyczącą polskiego programu nuklearnego.
Więcej…
Lip 15

Polska i USA podpisały umowę o współpracy w zakresie energetyki atomowej

Podsekretarz w Departamencie Handlu USA Francisco Sanchez oraz Hanna Trojanowska, pełnomocnik rządu ds. programu energetyki jądrowej podpisują deklaracjęW dn. 13 lipca 2010 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Polska i USA podpisały deklarację o współpracy w zakresie energetyki atomowej. Dokument podpisali podsekretarz w Departamencie Handlu USA Francisco Sanchez oraz Hanna Trojanowska, pełnomocnik rządu ds. programu energetyki jądrowej.
Więcej…
Kwi 08

Minister Sikorski i Ambasador Feinstein otworzyli konferencję energetyczną na PW

msz.gov.plAmbasada USA i polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zorganizowały w dn. 8 kwietnia w Politechnice Warszawskiej konferencję nt. „Bezpieczeństwo energetyczne i rola gazu łupkowego: doświadczenie amerykańskie a polskie perspektywy”. Tematem konferencji, którą otworzyli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i ambasador USA Lee Feinstein, była perspektywa wykorzystania oraz wpływ zasobów gazu łupkowego w Polsce na bezpieczeństwo energetyczne.
Więcej…

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>