Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Kultura
Kwi 07

Chór Main Street Singers w Polsce 7-14 kwietnia

Jeden z najbardziej utytułowanych akademickich chórów amerykańskich Main Street Singers z Los Altos z Kalifornii w USA. 31 głosowy chór powstał w 1984 roku i od samego początku istnienia narzucił sobie tylko jeden jedyny cel: dążenie do doskonałości. Motto to daje się usłyszeć niemal w każdym wykonywanym przez nich utworze. Wielokrotnie zdobytymi nagrodami na prestiżowych konkursach i festiwalach udawadniali jak blisko im do ideału (m.in. zdobyli I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Montreux w Szwajcarii).

Więcej…
Mar 28

Nie jestem dobrym klarnecistą.

- Muzyka to moje hobby, nie jestem zbyt dobrym klarnecistą i z grania bym nie wyżył - wyznał słynny amerykański reżyser i aktor Woody Allen, który wraz ze swoim zespołem New Orleans Jazz Band wystąpił w Katowicach. Na powitanie od miasta dostał obraz: nagą kobietą z gitarą i dwoma smokami.
Więcej…
Mar 20

Woody Allen w Polsce

W środę 23 marca Woody Allen odwiedzi Polskę. Wizyta reżysera nie jest związana jednak z promocją jego filmu, ale muzyki. Allen, który od lat gra też na klarnecie, wieczorem w Katowicach wystąpi ze swoim zespołem New Orleans Jazz Band.
Więcej…
Mar 15

WYSTAWA FOTOGRAFII Michała Ścibor- Rylskiego "SPACER totalnNY"

od 4 marca do 5 kwietnia


WYSTAWA  FOTOGRAFII  Michała Ścibor- Rylskiego
"SPACER totalnNY" .

 

Więcej…
Mar 11

Dni Bryana vol. 4 i finisaż wystawy (11-13.03)

To już ostatnia, czwarta odsłona Dni Bryana. Tym razem przypomnieliśmy postać legendarnego dziennikarza Edwarda R. Murrowa i mistrza fotoreportażu Robera Capy. Była to również okazja do przyjrzenia się zawodowi fotoreportera wojennego i rozmów o toczących się na świecie konfliktach wojennych. W programie: pokazy zdjęć i filmów, spotkania ze świadkami historii, historykami i medioznawcami, dyskusje z dziennikarzami o roli fotografii wojennej, o pracy fotoreporterów ifotoedytorów. Rozmowy o najważniejszych fotografiach wojennych, które zmieniły świat i wpłynęły na bieg wydarzeń w XX wieku.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >> Strona 2 z 16

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>