Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/www/psz_www/polska_usa/templates/politicalxtc/XTC/XTC_library.php on line 79
Kultura - Polska-USA

 

Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Kultura
Gru 09

Koncert amerykańskiej gwiazdy hip-hopu: THE GAME

Klub The Fresh zaprasza na pierwszy i jedyny w Polsce koncert bezkompromisowej amerykańskiej gwiazdy hip-hopu: THE GAME.
Więcej…
Lis 24

Michał Urbaniak i Urbanator w Warszawie!

Michał Urbaniak i Sony Music zapraszają do udzialu w koncercie!


Muzycy i nie-muzycy, zawodowcy i amatorzy, wszyscy miłośnicy Michala Urbaniaka, rytmu i dobrej muzyki – zapraszamy na Urbanator Days!


5 grudnia - Warszawa, Klub Stodoła (ul. Batorego 10) - koncert Urbanatora i jam session, g.19.00

Gościnnie wystąpi– O.S.T.R. !

 


URBANATOR DAYS to przedsięwzięcie, skierowane do młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, którzy mają niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi.

 


PROJEKT REALIZOWANY Z UDZIAŁEM ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.


- warsztaty muzyczne prowadzone przez Michała Urbaniaka i sześcioosobowy profesjonalny zespół muzyków z Nowego Jorku i Londynu. Podczas warsztatów zostaną wyłonieni najlepsi, którzy będą mogli wystąpić podczas koncertu galowego w dniu następnym. Zaproszeni artyści ze studia muzycznego Czas na Muzykę z Warszawy udzielać będą porad muzycznych w grze na następujących instrumentach: skrzypce, perkusja, gitara, gitara bassowa, śpiew oraz fortepian.


- koncert międzynarodowego projektu Michała Urbaniaka URBANATOR ( muzycy z Nowego Jorku i Londynu). Koncert zakończy wspólny jam sassion, w którym z URBANATOREM wystąpią “młodzi uzdolnieni”, wyłonieni podczas warsztatów dnia poprzedniego.


Honorowy Patronat nad projektem objął Ambasador Stanów Zjednoczonych.


Zapraszamy na: www.urbanatordays.com

Lis 06

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

5 listopada w Chicago rozpoczął się 22. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Do 21 listopada zaplanowano pokazy blisko 100 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w siedmiu znanych salach kinowych w Chicago.
Więcej…
Lis 01

American Film Festival: Wielcy mistrzowie rapu i... Ku Klux Klanu

Pierwsza edycja American Film Festival odbyła się pod hasłem: "Wszystkie stany kina" i faktycznie każdy mógł znaleźć w tym festiwalu coś dla siebie: począwszy od klasyków Charliego Chaplina i "Przeminęło z wiatrem", po awangardowe kino jak "Synedkocha, Nowy Jork" i czystą rozrywkę w klimacie "Scott Pilgrim kontra świat". O pięciu swoich festiwalowych faworytach pisze redaktor Polska-USA.pl Michał Hernes.

 

Więcej…
Lis 01

Moda: Teresa Rosati rusza na podbój Hollywood

Już 6. listopada Teresa Rosati zaprezentuje ona swoją kolekcję wieczorowych sukien w Kalifornii, podczas Beverly Hills Fashion Festival. Teresa Rosati została zaproszona do udziału w ekskluzywnym pokazie mody, na którym spodziewanych jest około dwóch tysięcy gości.
Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >> Strona 3 z 16

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>