Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/www/psz_www/polska_usa/templates/politicalxtc/XTC/XTC_library.php on line 79
Kultura - Polska-USA

 

Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Kultura
Paź 01

„80 portretów" w Gdańsku

W Muzeum Narodowym w Gdańsku otwarto wystawę „80 portretów", prezentującą fotografie autorstwa nowojorskiej fotografki Barbary Yoshidy. Sponsorem wystawy jest ambasada USA, a ambasador Feinstein objął honorowy patronat nad wystawą.

Więcej…
Wrz 27

Ostatnie dni wystawy komiksu w Łodzi!

www.amcorners.pl/lodz/Tylko do 2 października w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego można oglądać wystawę komiksu, która odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Więcej…
Wrz 21

Wieczór Amerykański w Buffo

Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa od trzech sezonów organizują cieszące się ogromnym powodzeniem, narodowe wieczory piosenki. Cykl widowisk artystycznych, odwołujących się do kultur różnych narodów jest niezwykły i owacyjnie przyjmowany przez publiczność.
Więcej…
Wrz 20

Program 1. edycji American Film Festival

Nadszedł długo oczekiwany moment. Wszystkich kinomanów, wielbicieli kina amerykańskiego, a także sceptyków, którzy studzą amerykańską gorączkę wątpliwościami, zapraszamy na stronę internetową 1. American Film Festival (Wrocław, 20-24 października, 2010), gdzie o godz. 12:00 opublikowany został pełny program festiwalu wraz z kalendarzem projekcji.

Więcej…
Wrz 06

Polska moda na Mercedes - Benz Fashion Week w Nowym Yorku

plotek.plW związ­ku z przy­pa­da­ją­cą w tym roku 30. rocz­ni­cą po­wsta­nia NSZZ „So­li­dar­ność” Na­ro­do­we Cen­trum Kul­tu­ry przy­go­to­wało mię­dzy­na­ro­do­wą kam­pa­nię pro­mo­cyj­ną pod ha­słem „So­li­da­ri­ty chan­ges the world”.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >> Strona 4 z 16

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>