Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/www/psz_www/polska_usa/templates/politicalxtc/XTC/XTC_library.php on line 79
Kultura - Polska-USA

 

Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Kultura
Mar 30

"After.Life" w kinach w USA

"After.Life" to pełnometrażowy debiut Agnieszki Wójtowicz-Vosloo poruszający wątek życia po śmierci. Jak dotąd reżyserka znana była z bardzo dobrze przyjętej przez krytykę krótkiej fabuły "Pâté" z 2001 roku. „After. Life” będzie miało swoją premierę kinową w USA już 9 kwietnia 2010.
Więcej…
Mar 30

III Dni Kultury Amerykańskiej w Krakowie

RYNEK GŁÓWNY 34, 31-010 KRAKÓW

Koło Naukowe Amerykanistyki „Nowy Świat”, we współpracy z Instytutem Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych, będzie gospodarzem

III Dni Kultury Amerykańskiej ‘New York, New York’
odbywających się w Krakowie w dniach 14-16.04.2010.
Więcej…
Mar 30

Warszawa, wakacje i jazz 2010

http://newzar.files.wordpress.com/2009/07/warsaw_summer_jazz_days_2009_pic.jpgWarsaw Summer Jazz Days 2010 to światowej rangi festiwal jazzowy odbywający się na początku lipca w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Tegoroczny termin festiwalu to 1 - 4 lipca.
Więcej…
Mar 29

Suicidal Tendencies w Warszawie

http://dietrichthrall.files.wordpress.com/2009/04/suicidal_tendencies.jpgWe wtorek, 30 marca, w warszawskim klubie Stodoła zagrała legendarna formacja Suicidal Tendencies. Grupa po raz pierwszy odwiedziła Polskę, zapisując się na trwałe w pamięci swoich fanów.
Więcej…
Mar 26

Hollywood dyskryminował Polaków?

"Hollywood's War With Poland, 1939-1945" to tytuł książki, która ukazała się niedawno w USA. Odnosi się do negatywnego obrazu Polaków w filmach amerykańskich w czasie II wojny światowej i źródeł tych nieprzychylnych stereotypów.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >> Strona 8 z 16

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>