Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/www/psz_www/polska_usa/templates/politicalxtc/XTC/XTC_library.php on line 79
Kultura - Polska-USA

 

Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Kultura
Mar 16

Legendarny gitarzysta Jim Hall w Polsce

Legendarny i najwybitniejszy gitarzysta jazzu Jim Hall zagości w Polsce podczas kwietniowej edycji festiwalu Era Jazzu.

Więcej…
Mar 16

The Black Heart Procession w Polsce!

Pochodzą z San Diego, grają muzykę z gatunku indie rock i wystąpią niebawem w Polsce. O kim mowa? The Black Heart Procession zagrają w maju trzy koncerty. Zespół wystąpi 10 maja 2010 w Klubie Pod Minogą w Poznaniu, 11 maja w Powiększeniu w Warszawie oraz 12 maja w Klubie Re w Krakowie. Wszystkie koncerty to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć jak radzi sobie na scenie ta indie rockowa kapela.

Więcej…
Mar 15

Muzeum Polskie w Ameryce w tarapatach

Kryzys nie oszczędził najstarszego i największego polskiego muzeum w Stanach Zjednoczonych. Od pewnego czasu na stronie internetowej chicagowskiego MPA widnieje komunikat z prośbą o wsparcie finansowe. Jego brak może oznaczać koniec muzeum.

Więcej…
Mar 15

Płyta Agi Zaryan nagrana w Blue Note Records

Blue Note Records, legendarna amerykańska wytwórnia muzyczna, po raz pierwszy wyda album polskiej wokalistki. Premiera krążka Agi Zaryan zatytułowanego „Looking Walking Being” odbędzie się 16 marca. To ogromny sukces nie tylko dla samej wokalistki ale również dla polskiej muzyki jazzowej. Jak dotąd w Blue Note Records swoje albumy nagrali m.in. Miles Davis, John Coltrane, Bobby McFerrin, Nina Simone oraz Norah Jones.

Więcej…
Mar 13

Zjawiskowa Beth Ditto i Gossip w Jarocinie już 18 lipca

Tegoroczny festiwal w Jarocinie będzie miał szczególny wydźwięk z dwóch powodów. W tym roku przypada trzydziesta rocznica pierwszego jarocińskiego Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Młodej Generacji. Ponadto, co najważniejsze, jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie amerykańska grupa Gossip - objawienie ubiegłorocznego Open'er Festival w Gdyni.

Więcej…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >> Strona 9 z 16

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>