Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

May 20

Minister Jaromir Sokołowski: Polakom należy się jasna odpowiedź ws. wiz

Minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski powiedział w piątek, że spodziewa się podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie, iż Barack Obama poruszy kwestię zniesienia wiz dla Polaków.

- Polakom należy się jasna odpowiedź, dlaczego jako bardzo nieliczni obywatele w UE ten obowiązek nadal mają (...) to pytanie warto Amerykanom zadawać - ocenił minister Sokołowski w TVP Info. - Sądzę, że prezydent Obama w tej sprawie zechce coś powiedzieć - dodał.

Minister przypomniał, że "przywódca USA podczas ostatniej rozmowy z prezydentem Komorowskim, 8 grudnia 2010 roku w Gabinecie Owalnym złożył deklarację, że postara się, aby obowiązek wizowy dla obywateli polskich został zniesiony do końca jego kadencji". - Można zapytać, jakie kroki zostały poczynione w tym kierunku - dodał. Jak zaznaczył Jaromir Sokołowski "prezydent Komorowski jest głęboko przekonany, że prezydent USA słowa dotrzyma".

Amerykański prezydent będzie w Polsce w dniach 27-28 maja. Weźmie m.in. udział w szczycie przywódców Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach podróży do Europy w dniach 23-28 maja Barack Obama odwiedzi też Irlandię, Wielką Brytanię i Francję.
Komentarze (1)Add Comment
...
Napisane przez Wojciech, 2011.08.02 12:09
Polakom nie należy dawać wiz ponieważ:nie jesteśmy suwerennym narodem,nie mamy własnego przemysłu,a kapitał mają obce nacje które faktycznie rządzą naszym narodem.Dobrze o tym wiedzą w USA i proszę nie zadawać takich głupich pytań prezydentowi tego kraju.

Napisz Komentarz
smaller | bigger

busy
Autor: prezydent.pl
Drukuj PDF

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>