Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

May 24

AILEY II - Amerykański Teatr Tańca

Występ zespołu Ailey II to niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają w tańcu nowych jakości muzycznych i estetycznych, wykraczających w śmiały sposób poza klasyczny schemat operowania ciałem, rytmem i muzyką. Pozornie wykluczające się - ekspresja nieskrępowanych emocji i imponująca dyscyplina tanecznej techniki - stają się podczas występu zespołu potężnymi sprzymierzeńcami. To także wielkie wydarzenie medialne, czego dowodem są liczne publikacje w Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół głównie występuje – mówi Tomasz Dutkiewicz, dyrektor Północnego Centrum Sztuki Teatru Komedia.

Ailey II to nie tylko balet, to projekt płynnie łączy elementy wykwintnego, klasycznego tańca z nowoczesną muzyką i choreografią. Ogromna pasja i kreatywne podejście do wykonywanej sztuki okazały się kluczem do sukcesu zespołu, stawiając projekt Ailey II na czołowej pozycji wśród amerykańskich grup tanecznych. Każdy występ nowojorskich artystów - najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie nowoczesnego baletu - jest prawdziwym dziełem sztuki. Podczas przedstawień są po prostu sobą. Ich ogromne zaangażowanie w każde wystąpienie odzwierciedla energiczny, uduchowiony taniec. Taniec, który sprawia wrażenie dającego upust – na co dzień ukrytym – emocjom młodych wykonawców.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Projekt wywodzi się z ramienia jednej z najsłynniejszych, amerykańskich organizacji muzycznych – Alvin Ailey American Dance Theathre, założonej w 1958 roku, przez wybitnego tancerza i choreografa, Alvina Aileya. Zespół Ailey II powstał w 1974 roku, realizując jednocześnie cel impresario – stworzenie projektu tanecznego, który trafi zarówno w gusta wytrawnych konsumentów klasycznego baletu, jak i tych, którzy poszukują dla siebie czegoś nowego, nie mając na co dzień wiele wspólnego z klasyczną sztuką baletową.

Ailey II to projekt realizowany pod okiem - od wielu lat związanej z tańcem - Sylvii Waters, dyrektor artystycznej zespołu. Kiedyś Sylvia doskonaliła swoje umiejętności podczas lekcji u samego Alvina Aileya, Sophie Maslow czy Donalda McKayle’a. Teraz to pod jej okiem grupa tancerzy Ailey II - wybieranych spośród najbardziej obiecujących stypendystów Szkoły Ailey - rozwija swoje skrzydła.

W latach 2011-12 zespół dał ponad 35 występów w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Wszystkie zakończyły się sukcesem, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów oraz publiczności.

Organizatorem występu, promotorem oraz przedstawicielem zespołu Ailey II w Polsce jest TEATR KOMEDIA INSTYTUCJA KULTURY M.ST. WARSZAWY.Kiedy: 25 maja 2012 r. godz. 19:00

Gdzie: Sala Kongresowa PKiN, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Za: kup-bilet.net, alvinailey.org

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
smaller | bigger

busy
Autor: Redakcja
Drukuj PDF

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>