Serwis jest efektem współpracy Ambasady USA w Polsce i Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych

Apr 14

Dołącz do nas!

Redakcja wraz z Ambasadą USA w Polsce zapraszają do zarejestrowania na Portalu Polska-Usa.pl.

 

Dzięki temu:

- będziesz informowany(a) o spotkaniach przeznaczonych wyłącznie dla społeczności Portalu organizowanych wraz z Ambasadą USA,

 

- otrzymasz możliwość zaproponowania tekstu dotyczącego stosunków polsko-amerykańskich (wiadomości, opinii), który zostanie opublikowany na serwisie.

UWAGA! Najlepsze teksty będą nagradzane wyjątkową publikacją wydaną specjalnie z okazji 90. lat stosunków Polski i USA,

 

- będziesz dostawać informacje o wyjątkowych wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę USA i Instytut Spraw Zagranicznych,

 

- będziesz miał możliwość odbycia praktyki dziennikarskiej w Portalu. Szczegóły>>>

 

Do rejestracji zapraszamy również organizacje i instytucje - umożliwi to publikowanie informacji o wydarzeniach i inicjatywach związanych ze stosunkami polsko-amerykańskimi.

 

Zapraszamy!

 

Kontakt z redakcją w sprawie współpracy i praktyk:

Agata Dzik Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (13)Add Comment
...
Napisane przez led-glass, 2012.10.03 09:13
Witam wszystkich :)

Otóż nasza firma wprowadza na rynek nowy produkt, który ma zostać zaprezentowany w USA (dokładnie na stronie internetowej kickstarer) czy są tu osoby które mieszkały w USA lub osoby, które mają kontakt do takich osób? które biegle władają językiem amerykańskim? które posiadają akcent amerykański i potoczne słownictwo? ponieważ chcielibyśmy zaproponować takiej osobie wystąpienie w reklamie naszego produktu za określone wynagrodzenie oczywiście.

Najlepiej gdyby była to osoba z woj. pomorskiego bądź osoba dla której dojazd nie byłby problemem.

Bardzo proszę o odpowiedź.
...
Napisane przez Marek, 2011.06.01 10:56
Mysle,ze wladze polskie juz dawno powinny wprowadzic wizy dla Amerykanow,ale co amerykanskie to podobno bardzo dobre.Wszystkie nazwy za kilka lat beda mialy nazwy amerykanskie w Polsce i zachwile zapomnimy mowic po polsku.W Ameryce nikt nie pisze Polskich nazw jak my uzywamy Amerykanskich.Jezyk Polski jest piekny i docenmy to!!!!
...
Napisane przez staś, 2009.12.06 06:55
Ameryka nas zawsze fascynowała ale także omamiała propagandą a NIC nie dała
...
Napisane przez Justyna, 2009.11.03 16:49
Uczmy sie od Izraela!!!
...
Napisane przez Jarek, 2009.10.22 00:38
Kochana Polska,biedni polacy...
...
Napisane przez Artur, 2009.10.14 21:07
Możemy się czuć amerykanami, nasze wojska walczą o ich interes. Amerykański rząd to mistrzostwo w manipulowaniu ludźmi. Oby jak najmniej kontaktów z nimi. Pozdrawiam.
...
Napisane przez Maja, 2009.10.12 13:18
Wydaje mi się, że stosunki dyplomatyczne z USA są Polsce jak najbardziej potrzebne. Inną sprawą jest fakt, że nie stanowimy dla USA równego partnera, podobnie jak inne kraje Europy Zachodniej. Nie da się ukryć, że USA to hegemon w skali globalnej, co widać choćby w emitowaniu i skutecznym wdrażaniu przez ów kraj swej kultury, w niemalże każdym zakątku Ziemi. USA nie potrzebuje dostosowywać się do interesów Polski, natomiast Polska musi liczyć się zarówno z USA jak i z innymi, bogatszymi, lepiej stojącymi gospodarczo krajami Europy. Sęk jednak w tym, żebyśmy umieli ugrać w tej grze dyplomatycznej coś dla siebie, nie będąc jednocześnie zbyt służalczy...a to już niestety zależy od kompetencji naszych polityków...
...
Napisane przez Mirta, 2009.08.23 15:10
Polska duzo daje z siebie za to USA niestety mimo naszych starań nie przwiązuje dużej wagi do stosunków z nami,dyplomacja B.Obamy tym bardziej lekceważaco odnosi się do relacji z nami,powinni~śmy bardziej dbać o nasze interey i szybko zabrać nasze wojska z Afganistanu bo to nas duzo kosztuje a nic w zamian nie zyskujemy ,podobnie jak w Iraku,tam nie sięgają nasze interesy.
...
Napisane przez Redakcja, 2009.06.23 08:46
Ma Pan(i) prawo. Zapraszamy tych którzy mówią TAK.
...
Napisane przez ALF, 2009.06.22 13:14
ameryce MOWIE NIE !!!!!!!!!!!
...
Napisane przez Jerzy, 2009.05.13 16:32
Za mało jest wspólnych interesów, które łączyłyby Polskę i USA.
USA bardzo mało inwestuje w Polsce a w ogóle nie polskich firm za oceanem (no może poza polską wódką i piwem). Aby stosunki były lepsze pomiędzy obydwoma krajami należy zwiększyć wymianę gospodarczą. pozdrawiam Jerzxy
...
Napisane przez Redakcja, 2009.04.22 09:47
Podczas rejestracji można podać adres mailowy, który już Pan posiada.
...
Napisane przez Andrzej , 2009.04.16 11:12
Czy nie można by otrzymywać tych informacji na adres meilowy ten który już posiadam? Czy przy rejestracji na tym portalu muszę podać nowy adres meilowy?

Napisz Komentarz
smaller | bigger

busy
Autor: Redakcja
Drukuj PDF

Ekonomia

najważniejsze informacje z amerykańskiej i globalnej gospodarki

Czytaj więcej >>

Energia

informacje o działaniach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne USA i Polski

Czytaj więcej >>

Ekologia

najnowsze trendy i tendencje

Czytaj więcej >>